14.04.2021

„Twój sukces inspiracją dla innych”. Zgłoś się do konkursu EDUinspirator 2021

„Twój sukces inspiracją dla innych”. Hasło konkursu EDUinspirator 2021 może dotyczyć też Ciebie! Konkurs to szansa dla uczestników, liderów i współtwórców projektów edukacyjnych. Eksperci wybiorą także Młodego EDUinspiratora. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

EDUinspirator to konkurs dla uczestników, liderów i współtwórców projektów z programów, którymi zarządza w Polsce Fundacja Rozwoju Systemu. Bez twojej wiedzy i zaangażowania projekt nie odniósłby sukcesu? Zmieniłeś dzięki niemu swoją szkołę, uczelnię, bliską twojej organizacji wieś lub osiedle? Inspirujesz młodzież? A może seniorów? Zgłoś się do konkursu EDUinspirator 2021. Eksperci przyznają po jednej nominacji do tego tytułu w ramach każdej z pięciu kategorii. Są to: Edukacja szkolna, Szkolnictwo wyższe, Edukacja zawodowa, Edukacja dorosłych oraz Edukacja pozaformalna młodzieży. Wśród nominowanych będzie laureat – EDUinspirator 2021.
Od tegorocznej edycji konkurs ma też nowe kategorie: Uczeń, Student oraz Wolontariusz. W każdej z tych trzech grup eksperci wskażą jedną nominację do tytułu Młodego EDUinspiratora 2021.
Kim jest EDUinspirator? Barbara Kaszkur-Niechwiej, laureatka ubiegłorocznego konkursu, prezes Fundacji Addenda, wspólnie z partnerami z Łotwy i Słowacji wydała podręcznik wykorzystywania sztuki opowieści. Zrobiła to, aby tzw. storytellingiem motywować dorosłych ze wsi do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych. Zainicjowała też cykliczne „spotkania filozoficzne” dla seniorów.
Jak zgłosić się do nowej edycji EDUinspiratora? W stronie internetowej organizatora jest już formularz, który można wypełniać do 30 czerwca 2021 r.

Więcej informacji: www.eduinspiracje.org.pl/eduinspirator-2021