Komunikaty

04.12.2023

Poznaj zwycięzców konkursów edukacyjnych 2023!

30 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, podczas której ogłoszono laureatów prestiżowych konkursów. Oto lista zwycięzców!

  • Autor: FRSE

Wśród wyróżnionych projektów w konkursie EDUinspiracje znalazły się inicjatywy z zakresu edukacji społecznej, ekologii, synergii dla edukacji, umiejętności cyfrowych i wyrównywania szans. Wręczono także nagrody indywidualne dla EDUinspiratora i Młodego EDUinspiratora oraz uhonorowano zwycięzców konkursów EDUinspiracje Media, EITA (European Innovative Teaching Award) i ELL (European Language Label).

Laureaci konkursu EDUinspiracje 2023

Działania społeczne: Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie zdobył nagrodę za projekt „Mobilność-Technologia-Innowacja. Rozwój mobilności uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie”. Inicjatywa ta objęła szeroki zakres działań, takich jak program „Mechanik dla Malucha” czy Akademia Kodowania, skupiając się na rozwijaniu kompetencji uczniów oraz angażując społeczność lokalną.

Ekologia: nagrodę w tej kategorii otrzymało Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy za projekt „Take the challenge and start the 3R’s: Reduce, Reuse, Recycle. Promoting zero-waste lifestyle among adults”. Ukierunkowany był on na promocję stylu życia „zero waste” wśród dorosłych, oferując wysokiej jakości materiały edukacyjne w różnych językach.

Synergia dla edukacji: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! zdobyła wyróżnienie w tej kategorii za projekt „Active learning and innovative teaching in flexible learning spaces”. Koncentrował się on na poprawie wykorzystania przestrzeni edukacyjnych w szkołach, mając na celu stymulowanie aktywnego uczenia się.

Umiejętności cyfrowe: Stowarzyszenie Passionfruits zostało wyróżnione za projekt „Digital Orchestra”, który skupiał się na opracowaniu innowacyjnego narzędzia cyfrowego dla studentów studiów orkiestrowych, integrując technologię cyfrową z edukacją muzyczną.

Wyrównywanie szans: Politechnika Gdańska zdobyła nagrodę w tej kategorii za projekt „Affective loop in Socially Assistive Robotics as an intervention tool for children with autism”. Koncentrował się on na wykorzystaniu robotów i technologii rozpoznawania emocji w terapii dzieci z autyzmem.

Laureaci konkursu EDUinspirator 2023

EDUinspirator: laureatką została Joanna Młynarska z Niepublicznego Technikum im. gen. W. Andersa w Opatowie. Jej projekt „Cyfrowa Hiszpania – najlepszym startem w życie zawodowe” wyróżniono za innowacje w kształceniu zawodowym i rozwój lokalnego wolontariatu.

Młody EDUinspirator: nagrodę otrzymała Kaja Możdżeń, liderka projektu solidarności „Pocztówka z Lublina”, która kontynuuje aktywność w sektorze pozarządowym.

Laureaci konkursu EDUinspiracje Media 2023

W kategorii publicystyka zwyciężył artykuł „Ruszyliśmy w świat” autorstwa Anety Kunowskiej, opublikowany w czasopiśmie „Cogito”.

W kategorii reportaż nagrodę zdobyła Emilia Kołyszko z Radia Afera za audycję „Gotowana Kukurydza”.

W kategorii wywiad wyróżniono Joannę Kukier z Akademickiego Radia Centrum za rozmowę na temat programów edukacyjnych dostępnych dla studentów.

Ponadto Beata Hąc z Fundacji Instytut Pracy i Kariery otrzymała dodatkowe wyróżnienie w kategorii publicystyka za artykuł „Aktywność w wymiarze międzynarodowym”, pokazujący znaczenie aktywności międzynarodowej dla rozwoju młodych ludzi i edukacji międzykulturowej.

Gala FRSE była doskonałą okazją do uhonorowania inspirujących projektów i jednostek za ich wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie edukacji.

Zobacz też: