Poznań

O konferencji

Czy zawody takie jak krawiec, introligator, dekarz to w dzisiejszych czasach przeżytek? Dlaczego pracodawcy mówią, że mają trudności z rekrutacją wykwalifikowanych pracowników, gdy bezrobocie jest najniższe od 1992 roku? Jak kształcić młodzież, aby sprostała oczekiwaniom pracodawców? Na te pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji EDUinspiracje Zawodowo.

Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca br. w Poznaniu (Centrum Konferencyjne Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3). Jego głównym organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. Na spotkanie zapraszamy nauczycieli kształcenia zawodowego, osoby prowadzące szkolenia, specjalistów w przedsiębiorstwach, przedstawicieli kształcenia zawodowego oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak ofertę edukacyjną dostosować do potrzeb rynku pracy oraz ułatwić młodym osobom start w dorosłe życie.

Kontakt

Aleksandra Bałchan-Wiśniewska
tel. (22) 46 31 295

Zagadnienia te zostaną kompleksowo omówione podczas dwóch interesujących sesji tematycznych, które poprowadzą przedstawiciele FRSE, ORE oraz PARP.

Wspólnie z uczestnikami poszczególnych paneli eksperci będą zastanawiać się, w jaki sposób szkoły powinny nawiązać współpracę z biznesem, jak odkrywać talenty wśród uczniów oraz jak kształtować kompetencje przyszłych pracowników.

W trakcie konferencji odbędą się także dwie debaty eksperckie. Pierwsza dotyczyć będzie dopasowywania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, a druga dialogu edukacji z biznesem.

Przepraszamy, konferencja została odwołana.

Organizator

Partnerzy