28.11.2019

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu

About Project

W ramach projektu w Baworowie koło Lubania młodzież poznała wspólnie polskie i litewskie legendy, podania i baśnie, w tym regionalne i lokalne z Dolnego Śląska i Górnych Łużyc. Na tej podstawie uczestnicy pracowali z techniką teatru cieni oraz na koniec przygotowali w polsko-litewskich grupach 2 spektakle – o bogini Juracie zakochanej w śmiertelniku oraz o górnołużyckim kowalu.

Program wymiany objął zajęcia na dot. współpracy w grupie (w tym na Zamku Czocha śladami magicznych postaci Harry’ego Potter ‘a i Krabata) oraz poznanie historii i kultury obu krajów (m.in. wieczór tańców, gry terenowe, wieczór narodowy, wspólne gotowanie)

W efekcie podjętych działań młodzież wystawiła 2 spektakle górnołużycką legenda „Nocny kowal” oraz litewska legendę „Jurata i Kastytis”. 14 września 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyło się przedstawienie łączące te 2 spektakle trwające 45 minut. Na widowni zasiadło ok. 250-300 widzów z przedszkoli i szkół podstawowych z Lubania (łącznie 3 placówki) oraz zaproszeni goście.

  • CLIENT:

    Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu

  • SKILLS:

    W CIENIU LEGEND

  • URL:

    www.pogranicze-csb.home.pl

More Info

W CIENIU LEGEND