Aktualności

02wrz.2021

EDUinspiracje – lista nominowanych!

W pięciu kategoriach konkursowych przyznano 38 nominacji dla instytucji, które zrealizowały najciekawsze projekty i osiągnęły najlepsze rezultaty.
Zwycięzców poznamy już 30 września 2021 roku na gali, która odbędzie się podczas IV Kongresu Edukacji.

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominowanych w każdej z kategorii:

Umiejętności cyfrowe

  • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – za projekt: „Chronimy dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym – innowacyjne narzędzia zwiększające wiedzę i kompetencje rodziców i profesjonalistów w obszarze ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym”
  • Szkoła Podstawowa nr 42 im. I. J. Paderewskiego w Gdańsku – za projekt: „Use it or lose it”
  • Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach – za projekt: „CLICK and CLIL – z technologią w dwujęzyczność”
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13 w Katowicach – za projekt: „Różnorodność jest w nas – rozwój nauczycieli szansą na rozwój każdego ucznia”
  • Fundacja Sempre a Frente – za projekt: „Be digital!”
  • Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim – za projekt: „Tworzymy mobilną aplikację internetową dla bezrobotnych. Uczniowie klas informatycznych i teleinformatycznych w Wielkiej Brytanii”
  • Fundacja Instytut Działań Twórczych – za projekt: „Energia – kreatywność – solidarność! Wolontariat drogą do budowania aktywnej i twórczej społeczności”
  • Politechnika Łódzka – za projekt: „Virtual Mechatronic Laboratory”

Ekologia

  • Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO – za projekt: „Teaching Organic Literacy in Grundtvigian Style”
  • Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie – za projekt: „Mobilność-technologia-wiedza. Rozwój praktyk zawodowych w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie”
  • Fundacja Żółta Owca – za projekt: „Eco Style”
  • Przedszkole nr 1 w Zabrzu – za projekt: „Nauka i sport pod gołym niebem – kreatywne metody pracy z dzieckiem w kontakcie z naturą”
  • Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kudowie-Zdroju – za projekt: „Eko-lokalni”
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – za projekt: „Innovative Education towards Sustainable Food Systems”
  • Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy – za projekt: „Clean air curriculum as a base for clean environment”
  • Stowarzyszenie Europejskie Centrum Innowacji – za projekt: „Kolory świata – Polsko-Ukraińskie inspiracje”
  • Włączanie społeczne i różnorodność

    • Stowarzyszenie na rzecz edukacji osób wykluczonych społecznie o nazwie “Busola” – za projekt: „Edukacja za kratami”
    • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za projekt: „Mobilność studentów i pracowników uczelni między krajami programu”
    • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży – za projekt: „PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI”
    • Społeczna Akademia Nauk – za projekt: „Improving the Employability of People with Hearing Impairments”
    • Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu – za projekt: „INCLUSION: Togetther we make a difference”
    • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Współpracy i Przyjaźni Polsko-Libańskiej “Polanda” – za projekt: „Poznajmy się na scenie”
    • Stowarzyszenie „Czas Rozwoju” – za projekt: „Czas Rozwoju – Sklepy Charytatywne”

    Aktywne uczestnictwo

    • Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego – za projekt: „Nowoczesne projektowanie produktu folkowego w wielokulturowej Europie”
    • Stowarzyszenie Szukamy Polski – za projekt: „Silver Civic Education”
    • Politechnika Koszalińska – za projekt: „Mobilność studentów i pracowników uczelni między krajami programu”
    • Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrocławiu – za projekt: „Wroclaw’s international high 5: gotowi na multikulturowość!”
    • Instytut Twórczej Integracji – za projekt: „Projekt Aurora”
    • Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile – za projekt: „Praktyka zagraniczna krokiem w przyszłość zawodową”
    • Stowarzyszenie Aktywności Przeróżnych niemarudni.pl – za projekt: „Kino letnie w ogrodzie „MDK 2”
    • Instytut Europejski Pro Futuro Europae – za projekt: „Voice of Youth”

    Synergia dla edukacji

    • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – za projekt: „Polish Online”
    • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie – za projekt: „Mobilność studentów i pracowników uczelni między krajami programu”
    • Stowarzyszenie Mierz Wysoko – za projekt: „Wilderness Therapy”
    • Internationaler Bund Polska – za projekt: „Nabywanie kompetencji zawodowych i mobilność wsparciem w wyrównywaniu szans zawodowych młodzieży”
    • Szkoła Organizacji i Zarządzania – za projekt: „On the road to entrepreneurship”
    • 2 wrz., 2021