Galeria zwycięzców EDUinspiracje

Historia w pigułce

  • Zwycięzca: Nieformalna Grupa Młodzieży „Youth Human Impact”
  • Projekt: "Śladami praw człowieka - poznajemy przeszłość i zmieniamy teraźniejszość"
  • Edycja konkursu: 2015
  • Kategoria: Polsko-litewska przyjaźń

Historia w pigułce

Polsko-litewska grupa młodzieży spotkała się w Krakowie, aby wspólnie dyskutować na temat praw człowieka. Grupa współpracowała z różnymi instytucjami zajmującymi się prawami człowieka: przeprowadzono warsztaty, w trakcie których uczestnicy poznali przykłady respektowania i łamania praw człowieka w różnych częściach świata i różnych okresach, w tym trakcie II wojny światowej, poznali sylwetki  ludzi, którzy pomagali ludności żydowskiej, spotkali się z kobietą ocaloną z obozu koncentracyjnego.

W trakcie zajęć wskazywano różne perspektywy i opinie dotyczące  moralności i ludzkich wyborów.  Przeprowadzono również zajęcia w muzeach, mające na celu przekazanie większej ilości informacji i zainspirowanie do dalszych działań.

Powiedzieli

Mocną stroną projektu są jego uczestnicy – projekt od początku do samego końca był realizowany przez licealistów. Już od samego początku projektu młodzi organizatorzy rozpoczęli upowszechnianie rezultatów swojej pracy, dzięki czemu pozyskali wiele sponsorów wspierających ich przedsięwzięcie. Dodatkowo, uczestnicy na bieżąco upowszechniali rezultaty, korzystając przy tym z nowych mediów. Aby dotrzeć do innych odbiorców niż młodzież zorganizowała spotkania z lokalną społecznością, galę,  i wystawę, w trakcie których  prezentowała swoje osiągnięcia. Zastosowano mnogość narzędzi  komunikacji, jednocześnie doskonale dopasowując je do odbiorców
/FRSE/
Uwaga, zmiana adresu!

Uwaga, zmiana adresu!

Zmienił się adres siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Nowy adres w dokumentach rejestrowych KRS to:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Prosimy o kierowanie korespondencji na w.w. adres.

You have Successfully Subscribed!